porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Pruchnik » Dostawcy prądu Pruchnik

Dostawcy prądu Pruchnik

Kim jest sprzedawca prądu z urzędu?

Wiele osób stale kupuje energię elektryczną w swoim gospodarstwie domowym od tak zwanego dostawcy z urzędu. Sprzedawca ten jest firmą, która jest automatycznie przydzielana dla danej miejscowości. Podpisywana z nim umowa jest natomiast umową kompleksową obejmującą zarówno sprzedaż, jak i dostarczanie energii elektrycznej. Dlatego warto pamiętać, że każdy może zmienić swojego sprzedawcę energii na innego. Trzeba wyłącznie sprawdzić dostępne opcje i wybrać z nich najlepszą. Zmienienie sprzedawcy energii elektrycznej umożliwia znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Ile kosztuje prąd w Polsce?

W 2022 roku w Polsce średnia cena 1 kWh prądu wynosi 77 groszy. Jednak różnice w cenach sprzedawców energii są naprawdę spore. Wynoszą one nawet 10 groszy. W związku z tym wybór najtańszego sprzedawcy prądu jest obecnie jedyną opcją na uchronienie się przed wysokimi fakturami. Ponadto trzeba też rozważyć zmianę taryfy prądowej, na lepiej dopasowaną do własnych potrzeb, ponieważ ona ma dodatkowo duży wpływ na wysokość rachunków za energię.

W mieście Pruchnik Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy