porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Rakoniewice » Dostawcy prądu Rakoniewice

Dostawcy prądu Rakoniewice

Kim jest sprzedawca energii z urzędu?

Wiele osób stale kupuje energię elektryczną w swoim gospodarstwie domowym od tak zwanego dostawcy z urzędu. Sprzedawca ten jest firmą, która jest automatycznie przydzielana dla danej miejscowości. Podpisywana z nim umowa jest z kolei umową kompleksową obejmującą zarówno sprzedaż, jak i dostarczanie energii elektrycznej. Dlatego należy pamiętać, że każdy może zmienić swojego sprzedawcę prądu na innego. Wystarczy wyłącznie sprawdzić dostępne opcje i wybrać z nich najlepszą. Zmiana sprzedawcy energii umożliwia znacznie zmniejszyć rachunki za prąd.

Ile kosztuje prąd w Polsce?

W 2022 roku w naszym kraju średnia cena 1 kWh prądu wynosi 77 groszy. Jednak różnice w stawkach sprzedawców prądu są naprawdę spore. Równe są one nawet 10 groszy. Dlatego wybór najtańszego dostawcy prądu jest obecnie jedyną opcją na ochronienie się przed wysokimi fakturami. Ponadto warto też rozważyć zmianę taryfy prądowej, na bardziej dopasowaną do własnych potrzeb, bo ona ma zarazem duży wpływ na wysokość faktur za energię.

W mieście Rakoniewice Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy