porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Skępe » Dostawcy prądu Skępe

Dostawcy prądu Skępe

Czy zmieniając dostawcę energii elektrycznej konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym podczas zmiany sprzedawcy energii najczęściej nie jest wymagana zmiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika niezbędne jest jedynie wtedy, kiedy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do naliczania energii elektrycznej w dwóch strefach. Za każdym razem zamontowanie nowego licznika w takim przypadku jest bezpłatne.

Ile kosztuje energia elektrycznej w Polsce?

W 2022 roku w naszym kraju średnia cena 1 kWh energii elektrycznej wynosi 77 groszy. Jednak różnice w cenach sprzedawców energii elektrycznej są naprawdę spore. Wynoszą one nawet 10 groszy. Dlatego wybór najtańszego dostawcy prądu jest obecnie jedyną opcją na ochronienie się przed dużymi fakturami. Oprócz tego warto również rozważyć zmianę taryfy prądowej, na bardziej dopasowaną do indywidualnych, bo ona ma dodatkowo duży wpływ na wysokość faktur za energię elektryczną.

W mieście Skępe Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy