porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Sławno » Dostawcy prądu Sławno

Dostawcy prądu Sławno

Jak długo trwa zmiana dostawcy prądu?

Zmienienie sprzedawcy energii to proces, którego czas trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany po raz pierwszy, czy też kolejny. W przypadku, gdy po raz pierwszy zmieniany jest sprzedawca energii elektrycznej, wszelkie formalności trwają około miesiąc od chwili podpisania nowej umowy. Kolejne zmiany sprzedawcy energii trwają natomiast mniej. W tym przypadku procedura trwa około dni od chwili podpisania nowej umowy z wybranym sprzedawcą energii.

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, natomiast zmiana dystrybutora energii elektrycznej jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to zarazem, że po wyborze innego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor dostarczane rachunki będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Sławno Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy