porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Tarnów » Dostawcy prądu Tarnów

Dostawcy prądu Tarnów

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W naszym kraju można jedynie zmienić sprzedawcę energii, natomiast zmienienie dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to również, że po wyborze nowego sprzedawcy prądu niż dystrybutor dostarczane rachunki będą pochodziły z dwóch różnych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

Kto może zmienić sprzedawcę prądu?

Zmienić sprzedawcę energii na nowego mogą wszyscy. Z tej opcji może więc skorzystać właściciel gospodarstwa rolnego, właściciel firmy oraz właściciel domu. Wybór sprzedawców energii elektrycznej na rynku jest obecnie bardzo duży. Ich oferty różnią się cenami prądu, okresem trwania umów. Wobec tego wybór najtańszego dostawcy energii i zawarcie z nim umowy to jedynie okazja do zmniejszenia faktur za energię elektryczną i oszczędności.

W mieście Tarnów Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy