porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Warka » Dostawcy prądu Warka

Dostawcy prądu Warka

Ile trwa zmienienie dostawcy energii?

Zmiana sprzedawcy prądu to proces, którego czas trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany po raz pierwszy, czy też kolejny. Jeśli po raz pierwszy zmieniany jest sprzedawca energii, wszelkie formalności trwają około miesiąc od momentu zawarcia nowej umowy. Następne zmiany dostawcy energii trwają z kolei krócej. W tym przypadku proces trwa około dni od momentu zawarcia nowej umowy z wybranym sprzedawcą prądu.

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii, z kolei zmienienie dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to zarazem, że po wyborze nowego sprzedawcy energii elektrycznej niż dystrybutor dostarczane rachunki będą pochodziły z dwóch innych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Warka Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy