porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Wielbark » Dostawcy prądu Wielbark

Dostawcy prądu Wielbark

Czemu warto zmienić dostawcę prądu?

Koszty związane z prądem stanowią sporą część kosztów w każdym gospodarstwie domowym. Jedną z wielu opcji na ich obniżenie jest zmiana sprzedawcy prądu. Rozwiązanie to daje możliwość wybrać najtańszą ofertę z dostępnych na rynku. Najtańszy dostawca prądu to z kolei gwarancja zmniejszenia miesięcznych faktur za prąd nawet o kilkadziesiąt złotych, czyli przez rok nawet o kilkaset złotych. Dlatego wystarczy przeanalizować, który dostawca energii jest najtańszy, aby móc płacić mniej.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę energii, z kolei zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze innego dostawcy energii niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch różnych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Wielbark Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy