porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Wisła » Dostawcy prądu Wisła

Dostawcy prądu Wisła

Kim jest dostawca energii elektrycznej?

Sprzedawca energii to firma, której funkcjonowanie opiera się na obrocie energią. Obowiązkowo musi on mieć koncesję URE, która wydawana jest na czas od do lat. Oprócz tego dostawcy energii elektrycznej, aby mogli realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze Polski. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części Polski, PGE — funkcjonująca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, z kolei zmiana dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba wobec tego zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to zarazem, że po wyborze nowego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Wisła Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy