porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Zaklików » Dostawcy prądu Zaklików

Dostawcy prądu Zaklików

Czemu warto zmienić dostawcę energii?

Wydatki związane z prądem stanowią znaczną część wydatków w każdym domu. Jedną z wielu metod na ich obniżenie jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Opcja ta daje możliwość wybrać najlepszą ofertę z dostępnych na rynku. Najtańszy dostawca energii elektrycznej to z kolei gwarancja obniżenia miesięcznych faktur za prąd nawet o kilkadziesiąt złotych, czyli przez dwanaście miesięcy nawet o kilkaset złotych. W związku z tym wystarczy przeanalizować, który dostawca energii elektrycznej jest najtańszy, aby móc płacić mniej.

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, natomiast zmienienie dystrybutora prądu jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to także, że po wyborze nowego dostawcy energii niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch różnych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Zaklików Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy