porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Zator » Dostawcy prądu Zator

Dostawcy prądu Zator

Czy zmieniając sprzedawcę energii konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym podczas zmiany dostawcy energii elektrycznej najczęściej nie jest wymagana wymiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika wymagane jest wyłącznie wtedy, kiedy wybrana oferta jest taryfą dwustrefową, a zainstalowany licznik nie był przystosowany do mierzenia prądu w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Ile kosztuje energia elektrycznej w naszym kraju?

W 2022 roku w Polsce średnia cena 1 kWh energii elektrycznej wynosi 77 groszy. Jednak różnice w stawkach sprzedawców prądu są naprawdę duże. Wynoszą one nawet 10 groszy. Wobec tego wybór najtańszego sprzedawcy prądu jest obecnie jedyną opcją na ochronienie się przed dużymi rachunkami. Oprócz tego należy też rozważyć zmianę taryfy prądowej, na bardziej dopasowaną do własnych potrzeb, bo ona ma też znaczący wpływ na wysokość rachunków za energię elektryczną.

W mieście Zator Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy