porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Zdzieszowice » Dostawcy prądu Zdzieszowice

Dostawcy prądu Zdzieszowice

Ile trwa zmiana sprzedawcy energii?

Zmiana dostawcy prądu to proces, którego czas trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany pierwszy raz, czy też kolejny. W przypadku, gdy po raz pierwszy zmieniany jest sprzedawca energii elektrycznej, wszelkie formalności trwają około miesiąc od chwili podpisania nowej umowy. Kolejne zmiany dostawcy prądu trwają z kolei mniej. W tym przypadku proces trwa około dni od momentu podpisania nowej umowy z wybranym dostawcą energii elektrycznej.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę prądu, z kolei zmienienie dystrybutora energii elektrycznej jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to też, że po wyborze innego sprzedawcy energii elektrycznej niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch różnych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Zdzieszowice Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy