porównywarka cen prądu
Strona główna » Zmiana sprzedawcy prądu w Warszawie
Ceny prądu Sprzedawcy prądu

Zmiana sprzedawcy prądu w Warszawie

Zmiana sprzedawcy prądu w Warszawie
Życie w stolicy od zawsze kojarzone jest z większymi kosztami, niż w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce. Nie trudno stwierdzić, że jest w tym dużo prawdy. Ceny prądu osiągają tutaj rekordowe wartości.

Życie w stolicy od zawsze kojarzone jest z większymi kosztami, niż w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce. Nie trudno stwierdzić, że jest w tym dużo prawdy. Ceny prądu osiągają tutaj rekordowe wartości. Czy da się w jakiś sposób zmienić taką tendencję? Tak! Na terenie miasta stołecznego pojawiają się oferty nowych sprzedawców prądu, a to oznacza wzmożoną walkę o klienta i niższe niż dotychczasowe ceny energii. Zmiana sprzedawcy prądu w Warszawie jest na wyciągnięcie ręki!

Jak zmienić sprzedawcę prądu w Warszawie?

Niezależnie od miejsca zamieszkania wygląda to zawsze tak samo. Najpierw znajdujemy ofertę sprzedaży prądu, która jest dla nas najkorzystniejsza. Następnie kontaktujemy się ze sprzedawcą, po czym drogą internetową, bądź osobiście w punkcie sprzedaży, przekazujemy odpowiednie dokumenty i proces zostaje przejęty przez nowego dostawcę. Możemy także dokonać tego samodzielnie, jednak i w takim wypadku warto utrzymywać kontakt ze sprzedawcą. Z własnego doświadczenia oraz forumowiczów, z całą pewnością możemy powiedzieć, że nieporównywalnie lepiej jest skorzystać z tej pierwszej opcji. Mamy wtedy pewność dotrzymania terminów i nie musimy się zajmować papierkową pracą. Wydaje się to bardzo proste, prawda? I tak rzeczywiście jest. Włączenie przeglądarki i porównanie ofert sprzedawców może zająć chwilę, jednak nie jest to czas stracony, dzięki temu mamy możliwość zaoszczędzenia nawet około 20% kosztów na rachunkach za prąd, a przy odpowiednim dostosowaniu do taryfy może to być nawet 40%.

Dlaczego w Warszawie jest drożej?

Nasz kraj podzielony jest pomiędzy 5 dystrybutorów, którzy określają stawki dystrybucji w swoim rejonie działania – pełnią rolę OSD. Warszawa jest o tyle wyjątkowym terytorium, że na jej terenie(i tylko tam), funkcję firmy energetycznej zapewniającej stałą dostawę energii jest Innogy Stoen Operator. Dlaczego Stolica została potraktowana oddzielnie? Z powodu dużego zaludnienia i dużego zapotrzebowania na energię. Na tym terenie nie obserwujemy tak znacznych różnic w konsumpcji w godzinach nocnych (22-6), w porównaniu do godzin szczytowych(godzin, kiedy zużycie jest największe – 8-13). Co to oznacza? Przede wszystkim oferty dwustrefowe nie są aż tak korzystne, ponieważ energia, która jest produkowana, zostanie w większym stopniu spożytkowana. Niższa cena w godzinach nocnych ma sens z powodu braku możliwości magazynowanie tak dużych ilości energii, która mogła przepaść.

Jak zaoszczędzić na rachunku za prąd – Warszawa

Warto zainteresować się ofertami dwustrefowymi, wtedy w godzinach (6-13 i 15-21/22) otrzymujemy droższy prąd, a w nocy pobierany z sieci prąd jest o 30-35% tańszy. Dla osób pracujących od 8 do 16 jest to bardzo dobra opcja i nie tylko dla nich. Tak naprawdę każdy z nas może dostosować niektóre czynności do godzin obowiązywania tzw. strefy nocnej (tańszej). Czynności takie jak pranie, praca zmywarki, ładowanie laptopa, telefonu może odbywać się właśnie wtedy i nie wymaga to od nas poświecenia czasu.

Zmiana Sprzedawcy
Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)