porównywarka cen prądu
Strona główna » Dla kogo taryfa C11?
Ceny prądu

Dla kogo taryfa C11?

C11 jest taryfą jednostrefową oraz całodobową, co oznacza, że stawka za zużycie energii elektrycznej pozostaje niezmienna przez całą dobę. Stojąc przed koniecznością odpowiedzi na pytanie: dla kogo taryfa C11 będzie korzystnym wyborem, należy rozważyć kilka kwestii.

Dla kogo taryfa C11 – ograniczenia

Podstawowym ograniczeniem taryfy C11 jest jej moc umowna. C11 jest jedną z tych taryf która zasilana jest z sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia o mocy umownej poniżej 40 kW.

Poza tym, taryfę C11 charakteryzuje jej całodobowość. Jest to bardzo istotny czynnik przy zastanawianiu się, dla kogo taryfa C11 będzie właściwym wyborem. Całodobowy charakter oznacza, że stawka za prąd pozostaje stała przez cały dzień. Trzeba pamiętać, że nie każdy odbiorca ma to samo zapotrzebowanie na energię elektryczną, w tych samych godzinach, przez cały dzień. Dlatego też przed dokonaniem wyboru oferty taryfy C11 warto sprawdzić, czy nasze zużycie prądu pozostaje mniej więcej na tym samym poziomie w ciągu całego dnia, czy też da się wyodrębnić grupy godzinowe, w których zużywamy większą ilość energii elektrycznej.

Oferty wraz z cennikiem przedsiębiorstw energetycznych możesz ze sobą zestawić, korzystając z porównywarki cen prądu Optimal Energy.

Co oznacza skrót C11?

Skrót C11 składa się z trzech elementów:

  • Litera c, która wskazuje, że dana taryfa przeznaczona jest dla odbiorców podłączonych do sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia
  • Pierwsza cyfra 1 oznacza, że dana taryfa przeznaczona jest dla odbiorców, których moc umowna nie przekracza 40 kW
  • Druga cyfra 1 oznacza, że dana taryfa ma charakter jednostrefowy, który powoduje że koszt zużycia energii jest taki sam przez całą dobę

Dla kogo taryfa C11?

Dokonując analizy powyższych ograniczeń można spróbować stworzyć model idealnego odbiorcy dla taryfy C11. Poniżej przedstawiamy punktowe wyliczenie cech odbiorcy, które stanowią główny czynnik decydujący o tym, czy taryfa C11 będzie najkorzystniejsza ofertą.

  1. Taryfa C11 dedykowana jest dla przedsiębiorstw, jeśli jesteś więc klientem indywidualnym powinieneś rozejrzeć się za inną taryfą
  2. Taryfa C11 celuje przede wszystkim w małych oraz średnich przedsiębiorców, których moc umowna nie przekracza 40 kW
  3. Taryfa C11 ma charakter jednostrefowy, dlatego będzie stanowić najlepszy wybór dla firm, które pracują w stałych godzinach. Jeśli twoja firma prowadzi nieregularny tryb pracy w ciągu dnia powinieneś zastanowić się, która taryfa będzie dla Ciebie najwłaściwsza: taryfa C11 czy C12a.
Zmiana Sprzedawcy