porównywarka cen prądu
Strona główna » Jak oszczędzać na rachunkach za prąd? Część 3
Ceny prądu Rachunek za energię

Jak oszczędzać na rachunkach za prąd? Część 3

Wprowadzasz powoli porady z poprzednich wpisów, jak oszczędzać na rachunkach za prąd? Przyznaj, że choć porady wydają się banalnie proste, to chyba nikt by nie pomyślał, że tak wiele czynników może wpływać na podnoszenie ceny rachunków za prąd. W tym wpisie podamy jeszcze bardziej „niewyobrażalne” czynności, które mogą pomóc Ci w oszczędzaniu.

Omówiliśmy już większość podstawowych zadań mających pomóc w oszczędzaniu na rachunkach za prąd. A co jeśli podamy jeszcze bardziej banalne czynności, każdego dnia zabijane przez nas przez codzienne przyzwyczajenia? Dowiedz się, jak jeszcze oszczędzać na rachunkach za prąd.

 

1. Wyłącz ładowarki

Ładowarki z telefonów, laptopów, aparatów fotograficznych. Co z nimi dzieje się w tym momencie? Zobacz ile z nich tkwi właśnie pozostawionych w gniazdkach umieszczonych w całym Twoim mieszkaniu. Tym oto sposobem generujesz dodatkowe koszta.

2. Racjonalne podejście

Nie przebywasz w pomieszczeniu – zgaś światło. Najprostsza metoda racjonalnego podejścia do oszczędzania energii elektrycznej. Jeśli jednak pomieszczenie oświetlane jest przez żarówkę energooszczędną, to wyłączając ją i ponownie załączając powodujesz, że za każdym razem pobierana jest spora ilość energii. Żarówki energooszczędne nie sprawdzą się więc w pomieszczeniach, gdzie światło zapalasz rzadko i tylko na chwilę. Zrezygnuj też z żarówek podwieszanych do sufitu na korzyść oświetlenia punktowego. Rozsądnym rozwiązaniem jest inwestycja w sterownik oświetlenia (tzw. ściemniacz).

3. Zaaranżuj pomieszczenie

Odpowiedni poziom oświetlenia bez mocnego światła? Jest to możliwe. Przemalowanie ścian i sufitu na jasny kolor powoduje, że zużywa się mniej energii na oświetlenie pomieszczenia. Ważne jest też dbanie o czystość opraw oświetleniowych i niezasłanianie okien dużymi donicami z kwiatami.

Sposobów na ograniczenie wydatków na energię elektryczną jest bardzo dużo. Każdy z nich z pewnością pomoże bardziej lub mniej w dopięciu celu oszczędnościowego. Pamiętaj jednak, że ograniczając zużycie energii w domu pomagasz nie tylko sobie, ale także środowisku.

Zmiana Sprzedawcy