porównywarka cen prądu
Strona główna » Odczyt licznika prądu
Ceny prądu

Odczyt licznika prądu

Będąc panem domu musimy codziennie mierzyć się z różnymi, na pozór błahymi zadaniami. Każdy mężczyzna powinien posiadać pewien zestaw cech i umiejętności, które ułatwią mu zmierzenie się z usterkami, awariami itd. Oprócz wymieniania uszczelek, gniazdek, posługiwania się chociażby podstawowymi narzędziami, bardzo przydatna jest umiejętność odczytu licznika prądu. Dzisiaj napiszemy kilka słów właśnie o tym.

Odczyt licznika prądu – co i jak?

Odczyt licznika prądu przy się w różnych sytuacjach. Dobrze jest wiedzieć, ile energii elektrycznej zużywamy. Danych tych wymaga chociażby porównywarka cen prądu Optimal Energy. To oczywiście jeden z przykładów. Najczęściej z odczytem licznika prądu będziemy mieli do czynienia w sytuacji, kiedy to pracownik firmy energetycznej dostarczającej nam prąd nie zastanie nikogo z domowników. Wówczas koniecznym staje się podanie stanu licznika. Pracownik elektrowni zazwyczaj zostawia kartkę w drzwiach z prośbą o podaniu stanu licznika na mejla, sms bądź telefonicznie. Jest to nasz obowiązek, więc umiejętność odczytu licznika jest jak widać jak najbardziej potrzebna i przydatna. Przeczytaj więcej – Tauron odczyty

Licznik prądu – jak go odczytać

Licznik prądu to pozornie mała, nieskomplikowana puszka. Jednak do obsługi potrzebna jest bardzo specjalistyczna wiedza. Ograniczmy się zatem tylko do odczytu i ewentualnej znajomości budowy licznika prądu. Na samym środku, na górze mamy typ licznika prądu. Nieco niżej po lewej oznaczenie taryfy (a więc najczęściej będzie to taryfa prądu G11). Po prawej możemy odczytać numer seryjny oraz rok produkcji. Z pewnością zainteresuje nas mała migająca dioda nieco po prawej stronie na dole. Oznacza to, że w domu pobierana jest energia elektryczne i że licznik prądu pracuje prawidłowo. Na samej górze po środku mamy oczywiście wskazanie licznika. W nowszych modelach będzie to wyświetlacz cyfrowy. Inne dane, wskaźniki i cyferki to często nr infolinii, maksymalna moc pobierana przez klienta, wielkość zużycia energii elektrycznej itp. W przypadku gdy nie jesteśmy elektrykami, nas interesuje tylko i wyłącznie ekran ze wskazaniem, ile energii zużyliśmy.

Zmiana Sprzedawcy