porównywarka cen prądu
Strona główna » G11 najlepszą taryfą energii elektrycznej?
Taryfy energii elektrycznej

G11 najlepszą taryfą energii elektrycznej?

zmiana sprzedawcy prądu przez internet
Grupa taryfowa G11 jest zdecydowanie najpopularniejszą grupą, w której rozliczają się miliony Polaków. Statystyki mówią, że z grupy ponad 14 mln. odbiorców indywidualnych prądu w Polsce ponad 90% zdecydowało się na właśnie ten wariant. Można napisać, że taryfa G11 wśród odbiorców indywidualnych jest tak samo popularna jak C11 wśród właścicieli firm.

Grupa taryfowa G11 jest zdecydowanie najpopularniejszą grupą, w której rozliczają się miliony Polaków. Statystyki mówią, że z grupy ponad 14 mln. odbiorców indywidualnych prądu w Polsce ponad 90% zdecydowało się na właśnie ten wariant. Można napisać, że taryfa G11 wśród odbiorców indywidualnych jest tak samo popularna jak C11 wśród właścicieli firm.

Dlaczego rozliczam się w taryfie G11?

Z pewnością większość z nas nawet nie wie dlaczego zużywając prąd rozlicza się w takiej czy innej grupie taryfowej i dlaczego akurat G11 jest najpopularniejszą z taryf energii elektrycznej. Głównymi powodami takiego stanu rzeczy są

  • łatwość prowadzenia rozliczeń przez Dystrybutora oraz Sprzedawcę prądu
  • we wcześniejszych latach była konieczność montowania różnych liczników w zależności od tego czy taryfa jest jedno strefowa czy dwu strefowa – tańszym rozwiązaniem był licznik rozliczeniowy w oparciu o G11
  • brak uświadamiania klienta przy podpisywaniu umowy, że ma możliwość wyboru grupy taryfowej

Warto zmienić taryfę G11?

Wszystko zależy tak naprawdę od nas. Komfort i przewaga taryfy prądu G11 na innymi taryfami jak G12 polega przede wszystkim na jej prostocie. Nie musimy myśleć o tym, kiedy zmieni się stawka za kWh na tańszą. W G11 bez względu na porę dnia płacimy tyle samo.

Jeśli jednak chcemy mieć wpływ na wysokość naszego rachunku należy rozważyć możliwość zmiany grupy taryfowej na strefową. Pamiętać jednak musimy, że taki wariant przyniesie pozytywną korzyść finansową jeśli przynajmniej 60% prądu będziemy zużywać w czasie tzn. „taryfy nocnej”. W przeciwnym razie rachunki z pewnością nie spadną.

Pamiętać także musimy o tym, że różnice w ceni kWh przy różnych grupach taryfowych nie przyniosą nam oszczędności sięgających 50% 😉

Przy dobrze zoptymalizowanym profilu zużycie prądu w naszym domu czy mieszkaniu jesteśmy w stanie zmieniając grupę taryfową obniżyć koszty opłat za prąd maksymalnie o 15%. Dla jednych z nas będzie to dużo dla drugich będzie to gra nie warta świeczki.

Jeśli natomiast połączymy wybór odpowiedniej dla nas grupy taryfowej ze zmianą sprzedawcy prądu wtedy staniemy się faktycznie będziemy w stanie realnie obniżyć swoje rachunki za prąd.

Zmiana Sprzedawcy
Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)