porównywarka cen prądu
Strona główna » Zmiana sprzedawcy prądu w piekarni
Taryfy energii elektrycznej

Zmiana sprzedawcy prądu w piekarni

piekarnia - upieczone chleby
Jakże ważnym elementem prowadzenia każdego przedsiębiorstwa jest optymalizacja kosztów. O tym jak istotne jest to w kontekście płynnego działania firmy nie trzeba chyba uświadamiać żadnego biznesmena. Z tematem zużycia dużych ilości energii postanowiliśmy zawitać do piekarni.

Jakże ważnym elementem prowadzenia każdego przedsiębiorstwa jest optymalizacja kosztów. O tym jak istotne jest to w kontekście płynnego działania firmy nie trzeba chyba uświadamiać żadnego biznesmena. Z tematem zużycia dużych ilości energii postanowiliśmy zawitać do piekarni. Jakie taryfy prądu są dla nich najlepsze? Czy zmiana sprzedawcy prądu przynosi korzyści?

Piekarnia – sektor MŚP

MŚP czyli grupa małych i średnich przedsiębiorstw, których jest najwięcej na Polskim rynku. Do nich zaliczamy także piekarnie. Jaka taryfa najbardziej pasuje do trybu pracy tego miejsca? Najczęściej wybór pada na taryfy C11 i C12, które zasilane są z sieci o mocy umownej mniejszej, niż 40 kW.

Taryfa C11

Jest jedną z najczęściej wybieranych taryf energii elektrycznej przez polskie małe i średnie firmy. Jedynka na końcu nazwy oznacza, że jest to taryfa jednostrefowa, czyli taka, w której przez całą dobę płacimy stałą cenę za prąd. Stała cena prądu oznacza, że jest ona korzystna dla firm, które korzystają z prądu o różnych godzinach i w związku z tym nie opłaca im się wybierać taryfy dwustrefowej. Dla piekarni nie jest to najlepsze rozwiązanie, choćby ze względu na to, że wypieki przygotowuje się zwykle późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. A wtedy możemy skorzystać z ciekawszych taryf.

Taryfy C12a i C12b

Taryfy te są taryfami dwustrefowymi, dzielącymi dobę na dwie strefy – tzw. „nocną” i „dzienną”, czyli tańszą i droższą. Taryfy te mogą być więc opłacalne dla firm, które zużywają znaczną część energii elektrycznej podczas godzin, w których obowiązuje tańsza strefa. C12a jest to taryfa, która oznacza wyższą cenę w godzinach szczytu i niższą cenę poza godzinami szczytu (np. 6:00 – 12:00 i 18:00 – 22:00). Taryfa C12a jest więc najbardziej korzystna dla firm, które zużywają znaczną ilość prądu w godzinach południowych i późnych godzinach wieczornych. Dokładne określenie tego, czy oferta C12a jest dla nas korzystna, wymaga obliczenia, czy nasze zużycie prądu w godzinach poza-szczytowych jest wystarczające, żeby skorzystać na zniżce cenowej w godzinach tańszej strefy. Podobnie, jak taryfa C12a, taryfa C12b jest taryfą dwustrefową. Jednak w przypadku C12b stawki wyższe obowiązują w ciągu dnia, od godziny 6.00 do 22.00, natomiast stawka pozaszczytowa obowiązuje w godzinach nocnych. Jest to idealnie rozwiązanie dla zakładów, które pracują w nocy, jak na przykład niewielkie piekarnie.

Taryfa C12a godzina – sprawdź!

Zmiana sprzedawcy prądu w piekarnii

Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy poza wyborem właściwej grupy taryfowej jest właśnie zmiana sprzedawcy prądu. Proces wygląda identycznie jak dla zmiany sprzedawcy w swoim domu czy mieszkaniu. Wybieramy ofertę i kontaktujemy się ze sprzedawcą. Dla piekarni, jak i ogólnie dla wyspecjalizowanych przedsiębiorstw, firmy energetyczne przygotowują specjalne oferty. Są one dużo korzystniejsze ze względu na ukierunkowanie na określone godziny pracy. Jest to szansa na duże oszczędności wynikające z dobrania odpowiedniej oferty.

Zmiana Sprzedawcy
Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)