porównywarka cen prądu
Strona główna » Taryfa G11

W naszym ostatnim artykule poświęciliśmy nieco miejsca, aby zaznajomić Państwa z licznikiem prądu. Z artykułu pt. Odczyt licznika prądu dowiedzieliście się jak odczytywać zapisy z tego misternego urządzenia. Kiedy otworzycie szafkę ze swoim licznikiem prądu, w oczy rzuci się wam miejsce w którym wpisany jest rodzaj taryfy, którą posiadacie. Dzisiaj właśnie zajmiemy się taryfą G11. PGE, czy jakakolwiek inna firma posługują się tymi oznaczeniami, więc warto wiedzieć, co one oznaczają.

Taryfa G11 – co to jest?

Taryga G11 to nic innego jak rodzaj „abonamentu”, który nas obowiązuje na zakup prądu. Jest ona uniwersalna, bowiem może korzystać z niej każdy. I w istocie, użytkownikami taryfy G11 jest najwięcej gospodarstw domowych. Jedną z najbardziej charakterystycznych zalet tej taryfy jest jej elastyczność. Jej użytkownicy bowiem płacą jedną, stałą z góry ustaloną cenę która się nie zmienia. W przypadku taryfy G11 (PGE, czy jakikolwiek inny sprzedawca prądu) dobrym pomysłem jest wejście na porównywarkę cen prądu i gazu OptimalEnergy. Patrząc na ceny podane na ich stronie internetowej możemy już teraz, zza ekranu komputera obliczyć (oczywiście w przybliżeniu) koszty przyszłych rachunków za prąd. Te bowiem naprawdę potrafią być niższe nawet o kilkanaście procent!

Taryfa G11 PGE – czy rzeczywiście jest najlepsza?

PGE to największa firma energetyczna w naszym kraju. Pieniądze ze skarbu Państwa dają jej uprzywilejowaną pozycję na rynku, jednakże nie zapominajmy, że rynek to nie tylko Polska Grupa Energetyczna. Inne firmy skutecznie odbierają gigantowi klientów i nie raz już pokazały, że potrafią mu utrzeć nosa. Taryfa G11 PGE to bez wątpienia najpopularniejsza taryfa w kraju. Zachęcamy jednak do odwiedzenia internetowej porównywarki cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl aby zobaczyć, czy przypadkiem w naszym miejscu zamieszkania nie ma lepszych, bardziej korzystnych ofert, które sprawią że w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy. Wszak taryfa G11 rodzaj usługi, którą oferuje każdy sprzedawca prądu w naszym kraju.

Zmiana Sprzedawcy