porównywarka cen prądu
Strona główna » Taryfa G11 czy G12
Taryfy energii elektrycznej

Taryfa G11 czy G12

Każdy z nas marzy o niższych rachunkach z prąd. Wysokość cen za energię jest zależna od kilku czynników. Nie tylko dobry sprzedawca prądu zapewni nam niższe rachunki za energię elektryczną. Musimy również wiedzieć na jaką taryfę się zdecydować. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie: Taryfa G11 czy G12. Artykuł jest niejako kontynuacją poprzedniego tekstu o tej samej tematyce dotyczącego taryfy G11.

Taryfa G11 czy G12?

Bardzo często zadajemy sobie pytanie: Taryfa G11 czy G12? Wbrew pozorom wcale nie jest ono takie oczywiste. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkamy. Inaczej sytuacja będzie przedstawiała się w przypadku mieszkania, a inaczej w przypadku domu jednorodzinnego. Co więcej, bardzo duże znaczenie ma lokalizacja, bowiem ceny Taryfy G11 oraz Taryfy G12 różnią się w zależności od obszaru czy województwa w którym mieszkamy. Więcej na temat cen za prąd przeczytacie na stronie porównywarki internetowej Optimal Energy. To znakomite kompendium wiedzy nie tylko na temat cen energii elektrycznej, ale rynku energetycznego w ogóle.

Wracając do pytania, która taryfa jest lepsza to dla osób będących ciągle w biegu i niekonieczne perfekcyjnie zorganizowanych to wybralibyśmy jednak Taryfę G11. Po prostu robimy wszystko jak dotychczas nie przejmując się porą dnia. Taryfa G12 bowiem ma różne ceny prądu w zależności od dnia. Jeśli jednak jesteśmy na przykład nocnymi markami czy rannymi ptaszkami to wybór taryfy G12 może być strzałem w dziesiątkę. Wiele domowych obowiązków wymagających prądu możemy załatwiać wtedy, kiedy cena prądu jest po prostu niższa. Większość osób jednak wybiera taryfę G11 ze względu na wymogę i co by nie mówić przejrzystość cen prądu.

Ceny taryf G11 i G12

Oczywiście decydująca dla Państwa w większości przypadków będzie oczywiście cena. Warto więc wejść na stronę porównywarki cen prądu i gazu OptimalEnergy i przeanalizować oferty wszystkich przedsiębiorstw oferujących sprzedaż prądu. Oprócz cen znajdziecie również tam dane kontaktowe firm z którymi chcielibyście nawiązać potencjalną współpracę.

Zmiana Sprzedawcy