porównywarka cen prądu
Strona główna » Jak porównać ceny prądu online i wybrać najlepszego sprzedawcę?
Ceny prądu

Jak porównać ceny prądu online i wybrać najlepszego sprzedawcę?

porównanie cen prądu
Najskuteczniejszym sposobem na wybranie możliwie najlepszej oferty niezależnie od tego czego szukamy jest porównanie jej z propozycjami konkurencji. Wolny rynek energetyczny niesie wiele korzyści dla konsumentów. Jednak, żeby podejmować odpowiednie decyzje, trzeba posiadać wiedzę na dany temat. Wybór sprzedawcy energii elektrycznej nie jest trudny.

Najskuteczniejszym sposobem na wybranie możliwie najlepszej oferty niezależnie od tego czego szukamy jest porównanie jej z propozycjami konkurencji. Wolny rynek energetyczny niesie wiele korzyści dla konsumentów. Jednak, żeby podejmować odpowiednie decyzje, trzeba posiadać wiedzę na dany temat. Wybór sprzedawcy energii elektrycznej nie jest trudny, ale jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć zanim podejmiemy się jakichkolwiek działań w kierunku zmiany firmy, od której będziemy kupowali energię.

Najlepsze oferty sprzedawców prądu

Jakie parametry brać pod uwagę? Jak je pozbierać i podsumować? Po czym poznać, że dana oferta jest lepsza od drugiej? Odpowiedź na pierwsze pytanie jest bardzo prosta, polecamy zapoznać się z porównywarką cen, znajdującą się na stronie – Optimal Energy. Mamy tam udostępnione szczegółowe podsumowanie kosztów jakie nas czekają przy wyborze danej firmy energetycznej. Są tam zebrane wszystkie opłaty, które mogą zostać na nas nałożone i podsumowanie rzeczywistych oszczędności.  Odnośnie wcześniejszego zdania pojawia się pytanie: czy kwota jaką zaoszczędzimy jest jedyną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę? Na pewno nie! Ważne jest kilka rzeczy, które wpływają na końcową cenę widniejącą na rachunku:

 • czas trwania umowy,
 • opłaty dodatkowe,
 • cenę za kWh energii,
 • gwarancję stałej ceny.

Okres obowiązywania umowy jest istotny ze względu na możliwe wahania cen w ciągu roku. Wybierając ofertę, w której przez rok otrzymujemy prąd od sprzedawcy z gwarancją stałej ceny kWh, wahania cen nie mogą negatywnie odbić się na wysokości rachunków. Jednak gdy jesteśmy bez takiej gwarancji przez 3 lata, można na tym stracić tym bardziej, że prąd drożeje. Opłaty, które są nakładane z powodu utrzymywania i konserwacji sieci przesyłowych, są zależne od dystrybutora i zmieniają się co rok, sprzedawca nie ma na nie wpływu. Bez względu jakiego sprzedawcę wybieramy, za dystrybucję prądu zawsze zapłacimy tyle samo. Cena energii czynnej to stawka, którą każdy sprzedawca prądu ustala sam. Tutaj gwarantując sobie stałą cenę możemy naprawdę sporo zaoszczędzić w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Jak porównać ceny prądu online. Opinie i komentarze forumowiczów

Przed startem poszukiwań lepszej oferty odpowiedzmy sobie na pytanie ile prądu zużywa apartament, mieszkanie czy dom w którym mieszkamy. Każdy z nas widząc, że pod jakiś artykułem istnieje możliwość skomentowania, to z chęcią zerkamy na opinie innych czytelników. Kupując dowolny produkt patrzymy na opinie osób, które już go kupiły. W przypadku sprzedawców energii jest identycznie. Opinie i recenzje wystawiane przez byłych i obecnych klientów to bardzo ważny argument, który coraz częściej pomaga nam w podejmowaniu decyzji zakupowych na rynku energii. Patrząc na setki komentarzy i opinii na stronach możemy napisać, że wysokie zadowolenie wśród klientów posiadają firmy, które:

 • posiadają uprzejmą i komunikatywną kadrę pracowniczą,
 • sprawnie rozwiązują występujące problemy,
 • dostarczają tanią energię
 • oferują promocje, rabaty i dodatkowe usługi
 • sprzedają prąd zgodnie z warunkami umowy

Są to dosyć oczywiste sprawy, które dowodzą o wysokim poziomie świadczonych usług. Wśród najbardziej nielubianych praktyk u sprzedawców pojawiają się:

 • trudność w skontaktowaniu się,
 • zmiana opłat handlowych w trakcie umowy,
 • podwyżki cen i nieregularne rozliczanie.

Może się wydawać, że wymieniamy banalne argumenty, jednak to właśnie na takie proste sprawy zwracamy uwagę, ponieważ są one najważniejsze. Komentarze innych forumowiczów są cennym źródłem informacji, nigdy nie mamy pewności co do tego, czy osoba, która pisze pozytywną, bądź negatywną opinię jest w tej sprawie uczciwa i nie kieruje się emocjami: tymi pozytywnymi i negatywnymi. Dlatego nie ma lepszego wyjścia niż przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy szczegółowo się z nią zapoznać i w razie wątpliwości zadać pytania pracownikom firmy o opinię, która na stronach OptimalEnergy.pl wzbudziła nasze zainteresowanie.

Pamiętajmy, że porównanie cen prądu online jest proste. Porównywarka pokazuje dokładnie, gdzie różnice w ofertach sprzedawców występują. Firmy energetyczne bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę, stąd obserwujemy ciekawe kampanie reklamowe z coraz lepszymi ofertami zakupu prądu.

Zmiana Sprzedawcy