porównywarka cen prądu
Strona główna » Porównywarka cen energii
Porównanie cen prądu

Porównywarka cen energii

Chcąc obniżyć koszty związane z zakupem energii elektrycznej zaczynamy szukać informacji na temat ofert różnych dostawców prądu. Już po przeczytaniu kilku oferty wiemy, że wybór odpowiedniej dla nas oferty nie jest taki prosty. Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść porównywarka cen energii.

Porównanie cen prądu we własnym zakresie

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, z początku wydawać się może, że porównanie cen energii elektrycznej jest bardzo proste. Wystarczy sprawdzić cenę za kWh jaką płacimy obecnie oraz tą proponowaną w innej ofercie u innego dostawcy. Niestety ale, żeby zmiana dostawcy prądu okazał się faktycznie skuteczna i opłacalna zwrócić uwagę trzeba na więcej czynników, które finalnie wpływają na cenę energii elektrycznej. Do tych czynników zaliczamy:

  • obecność oraz wysokość comiesięcznej opłaty handlowej
  • czy przedstawiona w ofercie cena jest faktycznie ceną, którą będziemy płacić w ciągu obowiązywania umowy
  • w jaki sposób będziemy płacić rachunek (prognozy czy według stałego zużycia prądu)
  • czy nie występują jakieś dodatkowe opłaty z tytułu aktywacji jakiś zbędnych pakietów

Jaką porównywarkę cen prądu wybrać?

Naszym zdaniem porównywarka cen energii godna polecenia, z której można dowiedzieć się nie tylko najważniejszych ale i bardzo szczegółowych informacji na temat ofert to Optimal Energy. W przejrzysty sposób prezentowane są wyniki porównania cen dostawców energii, a do tego dostajemy jak na tacy wszystkie dokumenty jakie wiążą się z podpisaniem umowy z nowym sprzedawcą prądu.

Zmiana Sprzedawcy