porównywarka cen prądu
Strona główna » Oświetlenie w domu: jak rozmieścić gniazdka elektryczne?
Porównanie cen prądu

Oświetlenie w domu: jak rozmieścić gniazdka elektryczne?

zmiana sprzedawcy prądu w polsce

Wygodne mieszkanie z dobrze zaplanowanym oświetleniem, posiada właściwie rozmieszczone i dobrane w odpowiedniej ilości gniazdka elektryczne. Oświetlenie musi być zaplanowane w taki sposób, żeby dostarczało odpowiednią ilość światła.

Ile potrzeba gniazdek w domu?

Trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, czy zależy nam na kosztach instalacji elektrycznej. Po drugie, czy zależy nam na posiadaniu wielu gniazdek elektrycznych. W zależności od standardu gniazdek w poszczególnych pomieszczeniach zalecana liczba gniazdek wygląda inaczej.

Planowanie oświetlenia – od czego zacząć?

Miejsce na oświetlenie górne, które wypada na przecięciu przekątnych sufitu nie zawsze się sprawdza, mimo że jest to tzw. sposób elektryków. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia światło może wypaść nie w tym miejscu, w którym byśmy je potrzebowali.

Pamiętajmy o tym, że kilka punktów świetlnych jest w stanie bardziej oświetlić wnętrze niż jeden mocny punkt. Zlecając elektrykowi ułożenie przewodów elektrycznych weźmy pod uwagę newralgiczne punkty świetlne. Oryginalne oświetlenie spełnia funkcję dekoracyjną. Użyteczność punktów świetlnych jest jednak równie ważna. Dostosuj się do rad:
– boczne oświetlenie w kuchni – 85 cm nad blatem
– kinkiety – 1,90 cm nad podłogą
– lustro – oświetlaj z dwóch stron

 

Zmiana Sprzedawcy