porównywarka cen prądu
Strona główna » Zyskaj na inwestycji w nowe technologie
Ceny prądu

Zyskaj na inwestycji w nowe technologie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował niedawno, że jest w stanie przeznaczyć 60 mln zł dotacji dla małych i średnich firm. Co trzeba zrobić? Wydaje się, że niewiele – zainwestować w nowe technologie i urządzenia obniżające zużycie energii.

Dofinansowane zostaną przedsięwzięcia z zakresu efektywności energetycznej, w tym przedsięwzięcia z zakresu termomodernizacji. Mówiąc krótko, chodzi o inwestycje w działanie w zakresie efektywności energetycznej w budynkach komercyjnych, mieszkaniowych lub administracyjnych.

NFOŚiGW podpisał umowy z czterema bankami w sprawie dotacji na częściową spłatę kapitału kredytów w programie „Poprawa efektywności energetycznej Część 4) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstw”. Dotacja będzie stanowiła tzw. „premię inwestycyjną”, którą przedsiębiorcy otrzymają na spłatę części kredytu bankowego. Zostanie ona przekazana przedsiębiorcom za pośrednictwem banków: Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas, IDEA Bank oraz Bank Polskiej Spółdzielczości.

Trzeba dodać, że wysokość kredytów z dotacją ma wynieść do 100% kosztów kwalifikowanych, jednak nie może przekroczyć 1 mln euro. Dotacja może stanowić 10% lub 15% kwoty kredytu. Program zakłada, że umowy z firmami na całą kwotę dotacji będą zawarte do 31 grudnia 2015 r., a wydatkowanie dotacji zakończy się do 31 grudnia 2016 r.

Zmiana Sprzedawcy