porównywarka cen prądu
Strona główna » Jak porównać ceny prądu ?
Porównanie cen prądu

Jak porównać ceny prądu ?

Od czego należy zacząć poszukując najlepszej oferty sprzedawcy energii? Od wpisania kodu pocztowego, dla adresu pod którym interesuje nas zmiana sprzedawcy energii. Dzięki tej prostej czynności już zaczynamy porównywanie cen energii.

Porównanie oferty dostawców prądu

Porównanie ofert i cen energii nic nie kosztuje. Na stronie https://optimalenergy.pl/ oferowana jest bardzo prosta w obsłudze porównywarkę cen energii, dzięki której w szybki sposób znajdą Państwo ofertę sprzedawcy najlepszą dla siebie. Po wpisaniu kodu pocztowego, dzięki któremu zostanie zlokalizowana nasza miejscowość oraz dobrany operator systemu dystrybucyjnego, przyjdzie czas na wpisanie kwoty z ostatniego rachunku za energię elektryczną. Odszukujemy więc swoją ostatnią fakturę i przystępujemy do dalszego wypełniania formularza w porównywarce cen energii. Po wpisaniu kwoty z ostatniego rachunku warto wybrać zakładkę więcej, aby rozwinąć formularz i wpisać dodatkowe dane, takie jak obecna taryfa, w której jesteśmy rozliczani.

Wypełnienie formularza porównywarki

Ważną informacją jest fakt, z jaką częstotliwością płacimy rachunki. Wpisując kwotę z ostatniej faktury istotne jest za jaki okres rozliczeniowy została ona wystawiona. Kolejną ważną daną jest grupa taryfowa w jakiej jesteśmy rozliczani, aby można było porównać czy korzystniejsza będzie dla nas jej zmiana, czy obecnie jesteśmy w najlepszej z możliwych opcji. I co dalej ? Wciskamy przycisk dalej, aby uruchomić porównywarkę i obejrzeć wyniki.

Wyniki porównywania

Od góry strony pojawią nam się najpierw oferty, dzięki którym uda nam się zaoszczędzić energię. W miarę przemieszczania się w dół strony pojawią się oferty najmniej korzystne, dzięki czemu można zauważyć, że wcale nie jest tak drogo, jakby nam się wydawało. W pierwszej kolumnie tabeli pojawi nam się nazwa sprzedawcy. Następna kolumna to informacje dotyczące taryfy oferowanej przez tego sprzedawcę. Możemy się dowiedzieć ile będzie nas kosztowała kilowatogodzina energii, ile wyniesie opłata handlowa lub czy obowiązuje gwarancja stałej ceny i do kiedy. Trzecia kolumna jest dla nas najważniejsza. Dzięki niej będziemy mogli zauważyć ile rocznie uda nam się zaoszczędzić dzięki zmianie sprzedawcy. Czwarta kolumna opisuje aktualnie obowiązujące promocje, a ostatnia zawiera informacje dotyczące tego ile uda nam się zaoszczędzić przez cały okres obowiązywania umowy jeśli np. podpisywana jest na 2 lata lub na 3 lata.

Proste i przyjemne. Zapraszamy więc do skorzystania z porównywarki cen energii na Optimal Energy.

Zmiana Sprzedawcy