porównywarka cen prądu
Strona główna » Małe firmy nie potrafią oszczędzać
Rachunek za energię Sprzedawcy prądu

Małe firmy nie potrafią oszczędzać

Sektor małych i średnich firm nadal nie potrafi oszczędzać energii, ani wody – donosi Newseria.pl.

Przedsiębiorcy, głównie ci z małych i średnich firm, nie zdają sobie sprawy, że proekologiczne zachowania przynoszą znaczne oszczędności. Mimo że ulega to zmianie, tylko niecałe 6% małych i średnich firm bada wpływ swojej działalności na środowisko, a 40% nie podjęła żadnych działań w celu ochrony środowiska.

Zdaniem eksperta ds. energii elektrycznej w projekcie „3 x Środowisko” – dr inż. Pawła Kurtasza „nie wszystkie technologie, któe są uzasadnione ekologicznie, są również uzasadnione ekonomicznie”. Jego zdanie nie ma między tymi dwoma pojęciami znaku równości. Aby sektor małych i srednich firm wiedział, jak w odpowiedni sposób podejść do oszczędności powołano projekt „3 x Środowisko”, adresowany do branży budowlanej, drzewnej, samochodowej, drukarskiej, spożywczej i usług osobistych.

Osoby odpowiedzialne za projekt uważają, że już niewielkie zmiany w codziennych procedurach dot. zmniejszenia zużycia energii i wody, przekładają się na oszczędności. Problemem wielu zakładów jest także przestarzała technologia.

Więcej o projekcie: 3xsrodowisko.pl/projekt.html

Zmiana Sprzedawcy