porównywarka cen prądu
Strona główna » Polacy nie wiedzą, jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej
Rachunek za energię Sprzedawcy prądu

Polacy nie wiedzą, jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej

farmy wiatrowe na morzu

Polacy posiadają słabą wiedzę odnośnie możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.

Jak donosi Centrum Informacji o Rynku Energii na podstawie badań przeprowadzonych przez PBS., 31% Polaków nie wie, jak dokonać zamiany sprzedawcy energii elektrycznej. Aż 22% nie ma świadomości, że istnieje taka możliwość. Wyniki badań wskazują również, że 34% Polaków nie ma wiedzy, czy są alternatywni sprzedawcy energii, a 35% nie wie czy umowa na mocy, której kupują energię elektryczną umożliwia im zamianę sprzedawcy. 42% badanych nie wie też, jakie korzyści przyniosłaby im ewentualna zmiana sprzedawcy.

Badania pokazują również, że 26% Polaków w ogóle nie orientuje się w szczegółowych wyliczeniach zawartych w rachunku za energię elektryczną i usługę jej dostawy. Dla 31% niejasna jest większość informacji na ten temat.

Z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że dotychczas z możliwości zmiany sprzedawcy skorzystało niecałe 2 proc. odbiorców indywidualnych. Trzeba przyznać, że badania PBS są niepokojące. Polacy nie wiedzą, że mogą zaoszczędzić na kupnie energii. Niepokoi również fakt, że część z nas zna wszystkie opłaty zawarte w rachunku (13%), a część – większość z nich (29%).

Więcej o tym, jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej przeczytacie tutaj:

Zmiana Sprzedawcy