porównywarka cen prądu
Strona główna » Żarówki LED – energooszczędna przyszłość w Twoim domu
Rachunek za energię

Żarówki LED – energooszczędna przyszłość w Twoim domu

G12


Żarówki LED stosowane są z powodzeniem już od dawna w przemyśle elektronicznym i pełnią funkcję lampek kontrolnych, a od pewnego czasu podbijają rynek wszelkiego rodzaju opraw oświetleniowych, podświetlają billboardy, reklamy wielkopowierzchniowe. Stosowane są w latarkach, ale także w branży dekoratorskiej. Żarówki LED znajdują coraz częściej klientów stosujących tego typu oświetlenie w swoich domach.

Żarówki produkowane zgodnie z technologią LED (diody elektroluminescencyjne) wykazują jeszcze mniejszy pobór prądu niż energooszczędne świetlówki kompaktowe. Są proekologiczną alternatywą dla żarówek próżniowych i odpowiadają ich 50 W mocy. Ciągle jednak trwają prace nad uzyskaniem silniejszej mocy.

Żarówki LED potrafią zużyć nawet do 80% mniej energii niż tradycyjna żarówka. Jak zapewniają producenci, żarówki LED zamieniają całą energię w światło. Dzięki temu są skuteczniejsze nawet od świetlówek kompaktowych. Trwałość ich działania sięga nawet 11 lat. Co więcej, na ich żywotność nie wpływa zbyt częste wyłączanie i włączanie. Pamiętać należy jednak o tym, że moc światła z czasem maleje. Diody elektroluminescencyjne są bardzo wytrzymałe. Wykazują bardzo wysoką tolerancję na wszelkiego rodzaju wstrząsy i niekorzystne warunki atmosferyczne. Stąd wynika ich szerokie spektrum zastosowań.

Osoby stosujące żarówki LED w swoich domostwach cenią również ich bezpieczeństwo. Po pierwsze żarówki LED nie nagrzewają się. Nie emitują więc niepotrzebnie ciepła. Poza tym światło z diod jest bezpieczne dla oczu i zdrowia ludzi – nie drga oraz nie wysyła promieni UV. Co więcej nie zawierają rtęci niebezpiecznej dla człowieka w przypadku ewentualnego stłuczenia. Ceny żarówek LED o mocy 7 W (odpowiada mocy 50 W) wahają się w zależności od producenta od 25 zł. Żarówki LED występują w różnych mocach, barwach i odcieniach, mają również różnorakie zastosowania, stąd też ich duża rozpiętość cenowa.

Zmiana Sprzedawcy