porównywarka cen prądu
Strona główna » Dystrybucja energii będzie musiała zwiększyć efektywność
Sprzedawcy prądu

Dystrybucja energii będzie musiała zwiększyć efektywność

Przed koniecznością obniżania kosztów lub znalezienia nowych źródeł energii stanęli operatorzy systemów dystrybucyjnych. Zwiększenie efektywności wymaga nie tylko rynek, ale także regulator.

Operatorzy systemów dystrybucyjnych już szykują się do wielomiliardowych wydatków. Muszą być gotowi, tym bardziej że Urząd Regulacji Energetyki rozpoczął dopiero zatwierdzanie wieloletnich planów inwestycyjnych w sieć dystrybucji energii w latach 2011-15.

Eksperci z branży energetycznej są zdania, że OSD będą musiały systematycznie obniżać koszty lub znaleźć nowe źródła przychodów. Wszystko po to, aby zapewnić sobie stabilność finansowania, a na dodatek poprawić trwale rentowność. Polskie sieci energetyczne potrzebują modernizacji. Z raportu przygotowanego w 2010 roku przez Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Skarbu Państwa wynika, że obecny stan sieci w kraju wymaga istotnych nakładów inwestycyjnych. W ciągu najbliższych pięciu lat modernizacja sieci energetycznej pochłonie około 30 mld zł. Klienci mogą spodziewać się zmian w modelach taryfikacji. OSD mają teraz potężne wyzwanie, aby zrealizować złożone projekty inwestycyjne i utrzymać rentowność, mimo że regulator kładzie nacisk na redukcję kosztów.

Zmiana Sprzedawcy