porównywarka cen prądu
Strona główna » Taryfa C11 Enea
Taryfy energii elektrycznej

Taryfa C11 Enea

Enea to czołowa firma energetyczna działająca na terenie kraju, której usługi obejmują zarówno sprzedaż jak i dystrybucję prądu. Swoim klientom oferuje taryfy dopasowane do konkretnych potrzeb odbiorcy. Dlatego Enea przygotowywała specjalne, odrębne taryfy dla firmy oraz dla domu. Szczególnie bogata jest oferta kierowana do przedsiębiorców. Enea dobrze rozumie, że poziom zużycia energii uzależniony jest od charakteru prowadzonej działalności. Dlatego obsługuje zarówno małe firmy, jak i średnich oraz dużych przedsiębiorców, mając na uwadze potrzeby każdego z nich. Na uwagę zasługuje w szczególności taryfa C11 Enea.

Do kogo skierowana jest taryfa C11 Enea?

Jedną z najbardziej popularnych wśród przedsiębiorców taryf energetycznych jest taryfa C11. Posiada ona wiele zalet, które związane są z całodobowym oraz jednostrefowym charakterem taryfy. Całodobowość oznacza, że stawka za zużytą energię elektryczną pozostaje na tym samym poziomie przez całą dobę. Tak jak pisaliśmy już na naszym blogu, dokonując wyboru – taryfa C11, a C12a należy rozważyć kilka aspektów.

Jednostrefowa i całodobowa taryfa C11 Enea dedykowana jest więc osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Podstawową cechą oferty jest stała cena zużycia prądu obowiązująca przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Enea doradza, by ofertą taryfy C11 zainteresowały się w szczególności drobne przedsiębiorstwa, którzy wykazują standardowe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Taryfa C11 zalecana jest także przedsiębiorcom budowlanym. Z oferowanej taryfy skorzystać mogą wyłącznie przedsiębiorcy podłączeni do sieci elektroenergetycznych o niskim napięciu. Napięcie to nie może przekraczać 40 kW.

Taryfa C11 Enea – koszty

Jak zatem kształtuje się cena taryfy C11 Enea? W okresie rozliczeniowym, który trwa 6 miesięcy średnia cena za energię czynną wynosi 49,1879 zł za 1 kWh. W ofercie handlowej stawka ta ulega przekształceniu i wynosi 34,44 zł za miesiąc. Zaznaczyć należy, że Enea oferuje różne okresy rozliczeniowe: miesięczne, dwumiesięczne, półroczne (6 m-cy) albo roczne (12 m-cy). Aktualną ofertę oraz cennik Enea, zarówno dla taryfy C11 jak i innych taryf możesz sprawdzić korzystając z jednej z dostępnych w internecie porównywarek cen prądu i gazu, np. na www.optimalenergy.pl

Zmiana Sprzedawcy