porównywarka cen prądu
Strona główna » Jak obniżyć rachunki za prąd?
Rachunek za energię

Jak obniżyć rachunki za prąd?

jak obniżyć rachunki za prąd
Zima to czas kiedy koszty zużycia prądu rosną. Wielu z nas zastanawia się jak obniżyć rachunki za prąd? Dzisiaj podpowiemy Wam co należy zrobić, żeby w najbardziej skuteczny sposób zadbać o swój portfel.

Zima to czas kiedy koszty zużycia prądu rosną. Wielu z nas zastanawia się jak obniżyć rachunki za prąd? Dzisiaj podpowiemy Wam co należy zrobić, żeby w najbardziej skuteczny sposób zadbać o swój portfel.

Sposoby na to jak obniżyć rachunki za prąd

Zacznijmy od tego dlaczego akurat zimą zużycie energii elektrycznej jest statystycznie wyższe niż w innych porach roku. Przyczyną tego jest przede wszystkim:

  • krótszy dzień – przez co oświetlenie używamy już czasami od godziny 15 do nawet 7 rano
  • chłód na zewnątrz u osób, które np. ogrzewają mieszkanie czy dom lub podgrzewają ciepłą wodę, powoduje, że rachunki za prąd też będą wyższe

Przejdźmy w takim razie do pomysłów które, pomogą nam spać spokojniej i nie martwić się w tak dużym stopniu o to ile będziemy musieli w okresie zimowym zapłacić za prąd:

  1. Po pierwsze jeszcze zanim dzień zacznie być krótszy warto zastanowić się, która taryfa energii elektrycznej jest dla nas najbardziej korzystna czy G11, G12 czy inna grupa taryfowa prądu.
  2. Kolejną istotną kwestią jest sprawdzenie czy nasze urządzenie pobierające prąd są energooszczędne. Ten punkt wiąże się oczywiście z kosztami, jednak stara pralka, piekarnik elektryczny czy telewizor z lat 90 będą pobierać zawsze prawie 50% więcej energii niż ich aktualne odpowiedniku – tutaj jednak zdajemy sobie sprawę, że koszty wymiany takich urządzeń nie są niskie dlatego robimy to w miarę własnych możliwości
  3. Trzeci sposób związany jest z tematyką naszego serwisu – Zmianą sprzedawcy prądu. Jeśli mamy odpowiednio dobraną grupę taryfową, sprzęt elektroniczny/elektryczny, w takim czy innym stanie, bo nie stać nas na jego wymianę lub zwyczajnie dobrze pracuje, wystarczy poświęcić kilkanaście minut na znalezienie tańszej energii elektrycznej u innego sprzedawcy prądu. Cały proces jest darmowy, czas jego trwania jest związany z czasem wypowiedzenia aktualnej umowy (ale to za nas i tak zrobi nowa firma sprzedająca prąd) dzięki temu rozwiązaniu, bez żadnych kosztów jesteśmy w stanie obniżyć stawkę za kWh energii elektrycznej czynnej! Ceny prądu w 2016 roku póki co utrzymują się na zbliżonym poziomie jak w latach ubiegłych, ale pole do obniżenia ceny prądu jest zawsze o czym mogą się Państwo przekonać czytając nasz serwis.
  4. Jest także szereg innych sposobów związanych z wyłączaniem urządzeń elektrycznych, gaszeniem światła czy wymianą żarówek, o których każdy z nas wie dlatego nie będziemy szczegółowo się o nich rozpisywać. Jesteśmy bowiem przekonani, że każdy z nas możliwości obniżenia rachunku za prąd w taki sposób jest świadomy.

Rachunki za prąd w naszych domach

Powyższe przykłady pokazują nam, że w skrajnych przypadkach odpowiadając na pytanie jak obniżyć rachunki za prąd możemy wpłynąć na jego wysokość zużywając mniej prądu lub kupując go zwyczajnie taniej nawet o 35%. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo dużo zależy od nas, a sama zmiana sprzedawcy prądu to niższe rachunki za prąd o ok 5-10% – cała reszta zależy od nas!

Zmiana Sprzedawcy
Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)